NFL: élnek a címvédő reményei

A Philadelphia Eagles egy utolsó másodperces mezőnygóllal győzött a Houston Texans ellen és az utolsó játékhét előtt megőrizte esélyét arra, hogy ott legyen a rájátszásban.

Philadelphia Eagles-Houston Texans 32-30

A címvédő philadelphiaiaknak mindenképpen győzniük kellett a rájátszáshoz fűződő reményeik életben maradásához, míg a vendégek számára akár a vereség is belefért, mivel a pittsburghiek vereségével már biztosan kvalifikálták magukat a playoffba.

Darren Sproles révén az Eagles hamar megszerezte a vezetést, a Texans azonban a második negyedben Ka`imi Fairbairn mezőnygóljával és Deshaun Watson futásával fordítani tudott. A rúgó azonban elhibázta a jutalom rúgást. A philadelphia is csak hat ponttal zárt egy, az ellenfél célterületéig jutó akció mivel Zach Ertz TD-je után a kétpontos kísérletüket meggátolta a houstoni védelem. Ertz egyébként rekordot döntött ugyanis tight end pozícióban játszó játékos korábban még nem kapott el annyi labdát egy szezonon belül mint idén ő. A félidei 16-12-es eredményt a houstoni Watson alakította ki.

A harmadik negyedben Nelson Agholor is a houstoni célterületen belül kapta el Nick Foles labdáját, majd Jake Elliott mezőnygóljával hat pontra nőtt az Eagles előnye. Úgy tűnt Ertz újabb elkapott hatpontosával minden eldől a negyedik játékrészben, ám a Texans D`Onta Foreman és az újonc Vyncint Smith révén fordítani tudott. A texasiak kettő perccel és négy másodperccel a vége előtt 30-29-re vezettek, azonban a Philadelphiának még volt egy támadása. Az Eagles eljutott mezőnygóltávolságig és Elliott lába nem remegett meg, így a címvédő a szezon egyik legjobb meccsének megnyerésével tartotta életben reményeit.

Érdekesség, hogy a két csapat ötödször mérkőzött meg egymással az NFL-ben és mindegyik találkozón philadelpiai győzelem született.

Az ismét kezdővé előlépő Nick Foles hihetetlen meccset játszott: a Super Bowl-MVP átadásai után 471 yardot haladt előre a philadelphiai támadósor, 4 TD-paszst adott és egyetlen interception-je sem az ő lelkén száradt. Nelson Agholor 116, Zach Ertz 110 yardot ment előre Foles passzait követően.

Deshaun Watson teljesítményére sem lehet panasz, a houstoni QB 339 yardot passzolt, de ez most kevés volt a sikerhez.

A Philadelphia Eagles jelenleg 8-7-el áll az NFC hetedik helyén és nem elég, hogy a címvédőnek nyernie kell Washingtonban, de reménykednie kell, hogy a Minnesota kikap hazai pályán a Chicagótól. A Houston Texans már biztosan megnyerte a csoportját és így biztosan ott lesz legalább a wildcard-körben.

New Orleans Saints-Pittsburgh Steelers 31-28

Az, hogy a New Orleans Saints kiemeltként lesz ott a rájátszásban már korábban biztossá vállt, a Pittsburghnek viszont győznie kellett ugyanis csak így maradhatott saját kezében a sorsa a Steelersnek.

A meccs első pontjait jelentő pittsburghi mezőnygólra Mark Mark Ingram futásával válaszoltak a hazaiak, majd egy újabb hárompontost követően Alvin Kamara is futásból szerzett hat pontot a hazaiaknak. A vendégek Jaylen Samuels révén szépíteni tudtak a félidő vége előtt, ráadásul a Steelers egy kétpontos akcióval ki is egyenlített. Nem sokáig állt azonban döntetlen az eredményjelzőn, mivel Will Lutz mezőnygóljával 17-14 volt az állás félórát követően.

Alvin Kamara újabb futásával tíz pontra nőtt a különbség, Antonio Brown két elkapása viszont már azt eredményezte, hogy a vendégek kezdhetik előnyről az utolsó 15 percet. A Saints dolgát tovább nehezítette, hogy Lutz kihagyott egy mezőnygól-kísérletet, ám a Steelers néhány nehezen értelmezhető játékhívása miatt így is nyílt maradt a mérkőzés. Másfél perccel a vége előtt még így is vezettek a vendégek, de Drew Brees mai első TD-passzából Michael Thomas pontokat szerzett és így a Saints otthon tartotta a győzelmet.

Drew Brees tehát nem zárt passzolt TD nélkül, a New Orleans-i irányító végül 326 yarrdal vezette győzelemre csapatát. A három ilyen módon szerzett touchdown ellenére sem tudott igazán futójátékra összpontosítani a Saints, Michael Thomas viszont 104 yardot kapott el ezen az estén.

A Steelers esetében Antonio Brown 185 elkapott és Ben Roethlisberger 380 passzolt yardja emelhető ki.

A New Orleans 13-2-vel vezeti az NFC-t, míg a Pittsburgh (8-1-6) számára nem elég győzni az utolsó fordulóban, de abban is reménykedni kell, hogy a Baltimore Ravenst képes lesz legyőzni a Cleveland.

Ami a többi mérkőzést illeti

Sorozatban hetedszer kapott ki a Carolina Panthers, a 2016-os döntős ezúttal hiába vezetett az Atlanta ellen, a Falcons 24-10-re győzött. Idén már hetedik mérkőzését nyerte a Cleveland Browns. Az előző évek pofozógépének ugyan elszálltak a reményei a rájátszást illetően, de a Cincinnati Bengals elleni 26-18-as siker így is nagy fegyverténynek számít. A Dallas Cowboys 27-20-ra győzött a Tampa Bay ellen úgy, hogy a Buccaneers irányítója Jameis Winston 336 yardot passzolt. A texasiak vezetik a csoportjukat és már a playoffban érezhetik magukat. Az NFC-ben jelenleg a Minnesota Vikings áll a második wildcard-pozícióban miután a "vikingek" 27-9-es győzelmet arattak Detroitban a Lions elleni csoportrangadón. Az AFC hatodik helyére került az Indianapolis Colts miután 0-14-ről talpra állva egyetlen ponttal (28-27) megverte a New York Giants-et. Az indianapolisi irányító Andrew Luck 357 yardot passzolt, a győztes pont Adam Vinatieri nevéhez fűződik, aki Chester Rogers TD-je után értékesítette az extra pontot. Hazai pályán szálltak el a Miami Dolphins esélyei miután a gárda 17-7-re kikapott a Jacksonville-től. Ez volt a Jaguars szezonbeli ötödik sikere. A New England Patriots 24-12-re felülmúlta a Buffalo Billst és NFL-rekordot elérve sorozatban tizedik alkalmával nyerte meg a csoportját. Aaron Rodgers 442, Sam Darnold 331 yardot passzolt a New York Jets-Green Bay mérkőzésen, a Packers végül Davante Adams elkapásával hosszabbításban vívta ki a győzelmet (38-44). Hiába adott 32 yardos TD-passzt a veterán elkapó Larry Fitzgerald (pályafutása során először) az Arizona Cardinalsnak esélye sem volt a Los Angeles Rams ellen (9-31). A Chicago Bears egy pontszegény mérkőzésen győzte le a San Franciscot. A Seattle Seahawks számára létfontosságú volt, hogy győzzön a Kansas City Chiefs ellen. A rájátszásról tavaly lemaradó gárda a második negyedtől kezdve vezetett az AFC éllovasával szemben és végül kiemelkedő mérkőzésen 38-31-es győzelmet aratott. A találkozón főként a futójáték dominált: Chris Carson (Seahawks) 116, Damien Williams (Chiefs) 103 yardot tett meg a labdával. Russell Wilson és Patrick Mahomes szinte azonos teljesítményt nyújtottak irányítóként (3-3 TD passz, 273 illetve 271 passzolt yard).

5. Dallas Cowboys 15 9 0 6 303:289 0.600
6. Minnesota Vikings 15 8 1 6 350:317 0.567
7. Philadelphia Eagles 15 8 0 7 343:348 0.533
8. Washington Redskins 15 7 0 8 281:335 0.467
9. Green Bay Packers 15 6 1 8 376:369 0.433
10. Atlanta Falcons 15 6 0 9 380:391 0.400
11. Carolina Panthers 15 6 0 9 343:368 0.400
12. New York Giants 15 5 0 10 334:376 0.333
13. Tampa Bay Buccaneers 15 5 0 10 364:430 0.333
14. Detroit Lions 15 5 0 10 293:360 0.333