A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

NFL: elképesztő visszahordással nyert az Oakland Raiders (videó)

Az Oakland Raiders 27-14-re győzött a Denver Broncos ellen az NFL idei szezonjának utolsó hétfő esti rangadóján. A mérkőzésen Dwayne Harris nem mindennapi TD-t szerzett.
Bár mindkét csapatnak már rég elszálltak a rájátszásról szőtt álmai, egyik gárda sem vehette félvállról a szezon utolsó hétfő esti rangadóját. A Raiders feltehetőleg utoljára játszott Oakland Alameda Coliseumban, mivel jövőre már Las Vegas-ban lesz a franchise székhelye és az oaklandi városvezetés csak kártérítés után engedné, hogy a csapat bérlőként használja a létesítményt. A Denver pedig azt a szégyent szerette volna elkerülni, hogy egymást követő két idényben is negatív mérleggel zárjon.

A mérkőzés első pontjait az Oakland szerezte nem mindennapi módon: egy denveri puntot követően Dwayne Harrishez került a labda aki 99 yardot futott vele és ért el touchdown-t a visszahordásból. Ez holtversenyben minden idők második leghosszabb ilyen jellegű visszahordása az NFL történetében.

Doug Martin a második negyedben befutott a denveri célterületre majd miután Daniel Carlson berúgott egy mezőnygólt már 17-0 díszelgett az eredményjelzőn. A Broncos első félidei csődjét Brandon McManus elrontott mezőnygól-kísérlete tette teljessé.

A vendégek a harmadik negyedben kezdtek életjeleket mutatni, pontot nem kaptak, viszont DaeSean Hamilton révén faragtak a hátrányukból. Jalen Richard aztán a 47. percben visszaállította a különbséget mivel futása és a sikeres extra pont után 21-7 volt az eredmény. Courtland Sutton TD-jével azonban a denveriek visszajöttek egy labdabirtoklásnyi különbségre. Carlson azonban berúgott egy újabb mezőnygólt és mivel a vendégek ezt követően elveszítették egy labdát, így az Oakland Raiders nyerte a mérkőzést.

Derek Carr ugyan csak 167 yardot passzolt, valamint nem adott TD-passzt, de az oaklandi irányító folytatni tudta interception nélküli sorozatát. Doug Martin 107 yardot futott, míg a legjobb elkapó ezúttal Jordi Nelson volt a Raidersnél 75 yarddal.

A denveri irányító Case Keenum (202 yard) ugyan adott két TD-passzt, de kétszer is eladta a labdát így aztán csalódással zárhatta a mérkőzést.

A Denver 6-9-el a 11. az AFC-ben, míg az Oakland 4-11-el az utolsó jelenleg a főcsoportjában. A Broncos a Los Angeles Chargers ellen otthon, míg a Raiders a Kansas City Chiefs ellen zárja a 2017-es idényt december 30-án.