Bundesliga: sima győzelmet aratott Frankfurtban a Bayern München (videó)

Könnyedén, 3-0-ra nyerte meg az Eintracht Frankfurt elleni mérkőzését a bajor gárda a német élvonal 17. fordulójában.
A házigazda együttes kezdte jobban a mérkőzést, hiszen előbb Danny da Costa, majd Luka Jovic is nagy helyzetet szalasztott el az első tíz percben. Ennek ellenére a 35. percben egy nagyszerű támadást és egy önzetlen passzot követően Franck Ribéry góljával megszerezte a vezetést a Bayern München.

A fordulást követően hosszas eseménytelenebb időszak, az Eintracht Frankfurt próbálkozott többször, viszont újabb találatot ismét a vendégek szereztek. A 79. percben Franck Ribéry került helyzetbe majd lőtt a hálóba.

Végül a 89. percben Rafinha egy távoli lövést követően állította be a 3-0-s végeredményt, így a Bayern München kilenc pontos hátránnyal vonul a téli szünetre a Borussia Dortmunddal szemben.

Bundesliga, 17. forduló

Eintracht Frankfurt-Bayern München 0-3 (Ribéry 35., 79., Rafinha 89.)

korábban:
RB Leipzig-Werder Bremen 3-2 (Klostermann 22., Werner 44., Bruma 87., illetve Kruse 67., Sargent 77.)
Bayer Leverkusen-Hertha BSC 3-1 (Volland 6., Havertz 23., 49., illetve Torunarigha 26.)
Hannover 96-Düsseldorf 0-1 (Fink 90+2.)
Nürnberg-Freiburg 0-1 (Gulde 19.)
VfB Stuttgart-Schalke 1-3 (Gonzalez 76., illetve Skrzybski 10., Sane 70., Kutucu 78.)