Női kézilabda EHF Kupa - A Dunaújváros 29 góllal győzött

A Dunaújváros 29 góllal nyert a vendég svájci Spono Eagles ellen szombaton, és kettős győzelemmel jutott tovább a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének második fordulójából.
A harmadik forduló sorsolását kedd délelőtt tartják, az onnan továbbjutó csapatok a csoportkörbe kerülnek.

Eredmény,

női EHF Kupa, selejtező, második forduló, visszavágó:
Dunaújvárosi Kohász KA-Spono Eagles (svájci) 43-14 (21-7)

a Dunaújváros gólszerzői: Szekerczés, Grosch 7-7, Klujber, Ferenczy 5-5, Sirián, Mihály P. 4-4, Szalai, Kazai 3-3, Bouti, Nick 2-2, Dombi 1

Továbbjutott: a Dunaújváros kettős győzelemmel, 78-35-ös összesítéssel.

A Dunaújváros múlt szombaton 35-21-re győzött a párharc első mérkőzésén idegenben.

A magyar csapat az első meccs legeredményesebb játékosa, Szekerczés Luca vezérletével ezúttal is nagy fölényben kézilabdázott, a szünetben már 14 találattal vezetett. A folytatásban sem változott a játék képe, sőt még a vártnál is egyoldalúbb volt a meccs, amelyet végül 29 góllal nyertek meg a házigazdák.

később: Siófok KC - GVM-Europe Vác 18.00 (az első mérkőzésen: 35-22)