Mindenképp fel akartak mászni egy brit kamionnak a pótkocsijára, hogy azon keresztül jussanak be a szigetországba. Hiába szólt nekik a sofőr a benzinkúton, hogy a másik irányba megy, nem hallgattak rá és szépen be is fürödtek.
A brit kamionsofőr, Ryan Ledgister épp Hollandia felé haladt rakományával, mikor megállt egy benzinkútnál tankolni. Ahogy az sajnos az elmúlt években megszokott, ilyenkor az illegális bevándorlók csoportja megrohamozta a járművet. Ledgister kiszállt, hogy megmondja a migránsoknak, nagyon rosszul járnak, ha ott maradnak, ugyanis pont az ellentétes irányba halad. A sofőr ezt a telefonjával rögzítette, azonban a migránsok rá se hederítettek.
Ledgister ezután útnak indult és mikor a bevándorlók rájöttek, hogy rossz az irány, vadul dörömbölni kezdtek, azonban a kamionost ez nem hatotta meg, nyugodtan haladt a németalföldi ország felé, közben telefonjával felvette a pánikoló migránsokat.
Elmondtam ennek a két srácnak, hogy Hollandiába megyek. Ők így is megkapaszkodtak a rakománynál, én meg nem fogok megállni ezek miatt, ezt most jól megszívtátok”– mondta a felvételen Ledgister.
A következő videón a kamion mögül elő-előbújnak a bevándorlók, akik veszettül jelezni akarnak a vezetőnek, hogy ők a másik irányba akarnak menni, de ez a brit kamionost nem hatotta meg.
Megmondtam, hogy Hollandiába megyek. Nem fogok a sztrádán megállni, ma megtanuljátok a leckét”– mondta.
Az eset a belga-francia határtól nem messze lévő Veurne városánál történt, ahhoz a legközelebbi holland város, Sint Anna ter Muiden még hetven kilométerre van.
Nem ritkák a hasonló esetek
A legismertebb magyar kamionosnak, Dajka “ST22Lacika” Lászlónak is többször meggyűlt már a baja az illegális bevándorlókkal. A több mint százezer Youtube-feliratkozóval rendelkező magyar sofőr a 888-nak adott interjújában elmondta, hogy a franciaországi Calais-ban nem mernek már parkolni, oda nem is megy már inkább, hiszen elege van.
Ezek a migránsok hülyék: azt gondolják, hogy felmennek a kamionra és akkor átjutnak Angliába. Elegem van belőlük – mondta tavalyi interjújában nekünk.
Legutóbb idén tavasszal volt hasonló esete, akkor szintén Calais-nál másztak fel rá autójára bevándorlók, ám ő sem Angliába tartott. Felvette, hogy a migránsok verik a vontatójának az oldalát, hogy le akarnak szállni, ő meg haladt tovább. Végül aztán megállt, a felháborodott potyautasok pedig elhagyták a járművet.
A YouTube-nak amúgy megfeküdte gyomrát a felvétel, egyszer le is tiltotta azt, a fenti videóban Dajka részletesen elmeséli, mi is történt ezzel kapcsolatban.
A felvételt több mint félmillióan látták már.
0 Megjegyzések