Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Nocsak! – Ferenc pápa: Észszerűtlen minden ajtót megnyitni a bevándorlás előtt

Észszerűtlen minden ajtót megnyitni a bevándorlás előtt – mondta Ferenc pápa a Baltikumból a Vatikánba visszatérőben a pápai repülőgépen a Vatikán szerdai közleménye szerint
Be lehet fogadni a migránsokat a lehetőségekhez mérten – az integrációjuk során pedig figyelembe kell venni a rendelkezésre álló hely és munka kérdését -, “de nem tömegesen, mivel az nem lehetséges” – vélekedett a katolikus egyházfő.

Az ajtók nyitva állhatnak “amennyiben (a bevándorlók) be tudnak illeszkedni – és ez nagyon fontos -, és amennyiben nem jelentenek fenyegetést az identitásra” – fogalmazott Ferenc pápa.

A katolikus egyházfő körültekintő és megfontolt hozzáállásra szólított fel az ügyben.

Az Argentínában, olasz bevándorlók gyermekeként született Ferenc pápa gyakran szólal fel a menedékkérők jogainak védelmében, de korábban megvédte a kormányok jogát is ahhoz, hogy korlátozásokat vezessenek be a bevándorlás terén.

MTI

Megjegyzés küldése

1 Megjegyzések

Magyari üzenete…
Nocsak vagy nem nocsak, akkor hányinger ránézni erre a gonosz zidó fehére!