Hiába állt fel két gólos hátrányból az Arsenal egy 81. percben szerzett góllal a londoni kékek nyerték a forduló rangadóját.
Az esélyesebbnek számító Chelsea már a nyolcadik percben hátrányba kerülhetett volna, azonban Mesut Özil lövése a kapu jobb oldala mellé szállt. Ez meg is bosszulta magát, hiszen az ellentámadásból Marcos Alonso passza után Pedro találatával megszerezték a vezetést a házigazda kékek.
A folytatásban mindkét csapat előtt adódott lehetőség, ámde gólt ismét csak Chelsea-játékos tudott szerezni, méghozzá a 20. percben Álvaro Morata.
A gyors hideg zuhany ellenére Henrikh Mkhitaryan a 37. percben előbb szépíteni tudott, majd négy perccel később Alex Iwobit szolgálta ki az örmény, így 2-2-s döntetlennel zárult az első félidő.
A fordulás után előbb Pedro, majd Ross Barkley szerezhette volna meg a vezetést a Chelsea, azonban ezek a lehetőségek kimaradtak. Az újabb találatig, ami végül a mérkőzést is eldöntötte egészen a 81. percig kellett várni, amikor Eden Hazard passza után Marcos Alonso volt eredményes.
Premier League, 2. forduló
Chelsea-Arsenal 3-2 (Pedro 8., A. Morata 20., M. Alonso 81., illetve H. Mkhitaryan 37., A. Iwobi 41.)
korábban
Cardiff-Newcastle 0-0
Everton-Southampton 2-1 (Walcott 15., Richarlison 31., illetve Ings 54.)
Leicester-Wolverhampton 2-0 (Doherty 29.- öngól, Maddison 45.)
Tottenham-Fulham 3-1 (Lucas 43., Trippier 74., Kane 77., illetve Mitrovic 52.)
West Ham-Bournemouth 1-2 (Arnautovic 33.- büntető, illetve Wilson 60., Cook 66.)
vasárnap
14:30 Burnley-Watford
14:30 Manchester City-Huddersfield
17:00 Brighton-Manchester United
hétfő
21:00 Crystal Palace-Liverpool
0 Megjegyzések