NB I: elképesztő közjáték után játszott döntetlent az MTK Debrecenben

Hihetetlen közjátékot követően 10 perc késéssel indult a DVSC és az MTK mérkőzése amelyen 3-3 arányú döntetlen született miután a hazaiak az utolsó pillanatokban egyenlíteni tudtak.
Szinte példátlan közjátékkal vette kezdetét a mérkőzés: a debreceni Cikos Erikkel kapcsolatban észrevette a játékvezető, hogy gyűrűt visel amely a szabályokkal ellenkezik. A gyűrűt megpróbálták lehúzni a középpályás újáról, ám ez sokáig nem sikerült. 10 percig próbáltak megoldást találni a helyzetre, majd Herczeg András úgy döntött, hogy Cikos helyett Kusnyir kezd a debreceni csapatban. Ez nem számít hivatalos cserének így mindkét gárda három-három cserelehetőséggel vágott neki a mérkőzésnek.

Az MTK negyedórányi játékot követően szerezte meg a vezetést: Lencse remekül cselezte ki a kapujából kijövő Nagyot, majd a lepasszolt labdát Kanta József lőtte a kapuba.

A DVSC helyzetek tömkelegét dolgozta és hagyta ki míg végül a 41. percben született meg a hazaiak egyenlítő gólja: Bódi Ádám egy fantasztikus szabadrúgásgólt szerzett.

Alig egy percig állt ismét döntetlen az eredményjelzőn miután Kanta elfutását követően Nagy konkrétan Lencse elé ejtette a labdát aki nem hibázott, így az MTK 2-1-re vezetett a félidőben.

A második félidő során mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, de egészen a 76. percig kellett várni az újabb gólra, ekkor megint Lencse volt eredményes.

A mérkőzés azonban nem dőlt el ekkor sem: Takács három perccel a rendes játékidő vége előtt szépíteni tudott. A hazaiak tovább támadtak az egyenlítésért és végül a 95. percben Szatmári Csaba fejesgóljának köszönhetően megmentették az egyik pontot.

Debreceni VSC – MTK Budapest 3-3 (1-2)

Debrecen, Nagyerdei Stadion. Játékvezető: Berke

DVSC: Nagy – Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Barna (Könyves, 51.) – Bódi (Bereczki, 84.), Haris, Tõzsér, Varga, Ferenczi – Avdijaj (Takács, 74.).
MTK: Kicsak – Ikenne-King, Gengeliczki, Pintér, Selin – Vass Á. – Farkas (Schäfer, 55.), Bognár, Kanta, Ramos (Gera, 84.) – Lencse (Torghelle, 77.).

Gólszerzők: Bódi (41.), Takács (87.), Szatmári (95.) ill., Kanta (16.), Lencse (42., 76.)

1. Ferencvárosi TC 4 4 0 0 13:3 12
2. Honvéd FC 4 4 0 0 9:2 12
3. MTK Budapest 5 3 1 1 9:8 10
4. Debreceni VSC 5 2 3 0 8:5 9
5. MOL Vidi FC 3 1 2 0 6:2 5
6. Újpest 4 1 2 1 4:5 5
7. Mezőkövesd 3 1 1 1 4:3 4
8. Haladás 4 1 1 2 7:9 4