Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Krumpliért ment le a pincébe, kiásott egy föld alatti templomot

Az örmény férfi 23 évig ásta a lélegzetelállító építészeti csodát. Mutatjuk a fotókat és a videót!
Amikor Levon Arakeljant felesége 1985-ben leküldte a pincébe, hogy ásson egy gödröt a krumplinak, hogy könnyen tárolhassák, ha kell a főzéshez, a 44 éves örmény férfi még nem sejtette, hogy egy életre szóló megszállottság veszi kezdetét - írja az Odditycentral. Máig senki nem tudja, mi vette rá, hogy ne álljon meg a krumplisgödörnél, mindenesetre egy vésővel és egy kalapáccsal ásni kezdett, és 23 évig abba se hagyta. Az eredmény lenyűgöző:
egy 280 négyzetméteres, 7 teremből álló templom mintegy húsz méterrel a föld alatt, igazi oltárral, faldomborművekkel, csigalépcsőkkel, díszítésekkel. Felesége szerint a férfi egészen tíz évvel ezelőtti haláláig megállíthatatlanul, napi 18 órát ásott, és 450 teherautónyi törmeléket hordott fel a föld alól.
Levon állítólag azt mondta: egy belső hang utasítja arra, hogy létrehozza élete főművét.

Az építészeti csoda azóta is az örmény település, Arinj egyik fő turista-attrakciója. Az asszony hűen őrzi a szentélyt, bár maga sem érti a férjét, akivel végül szívroham végzett, a felesége szerint a megerőltetéstől.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések