Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Olasz önvédelem – Befogadóközpontokat robbantottak fel szerte az országban

Az elmúlt időszakban több befogadóközpontot is támadás ért Olaszországban, volt olyan is, amit az olaszok felrobbantottak.
A Lesobservateurs nevű svájci portál arról ír, hogy a helyzet polgárháborúval veszélyeztet.

A portál egy súlyos esetről ír, amikor a  a szardíniai Nuorgo Dorgali befogadóközpontot ismeretlenek felrobbantották. A befogadóközpont oldalában hatalmas lyuk keletkezett és csupán a szerencsén múlt, hogy nem történt haláleset.

A weboldal azt írja, hogy hasonló események játszódtak le Cagliari tartomány Burcei nevű városában, ahol egy migránsközpontot földig romboltak a helyiek. Novemberben pedig az 4000 lakosú Buddusòban robbantottak házi készítésű bombát egy menekültközpontnál.

Nem csak Szardínián történtek támadások. Nyáron a Rómához közeli Rocca di Papa befogadóközpontjára dobtak házi készítésű bombát, ahol 500 észak-afrikai volt elszállásolva.

Az észak-olasz Lombardiában több befogadóközpontot is ért Molotov-koktélos támadás, de szerte Olaszorzságban szaporodnak az egyre súlyosabb támadások a migránsszállók ellen – írja a portál.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések