Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Most jelentette be a család: Elhunyt a legendás zenész

Sokan ismerték és szerették.
93 éves korában meghalt Coco Schumann német dzsesszzenész, gitárművész, aki a koncentrációs tábor túlélése után a szving egyik legnépszerűbb képviselője lett. Vasárnap hunyt el Berlinben - írja a Ripost.

A zenész a Coco Schumann Quartettel nemzetközi sikereket aratott, az elsők között kezdett elektromos gitáron játszani Németországban. Apja keresztény, anyja zsidó, Heinz Jakob Schumann néven született 1924-ben. A Coco becenevet egy francia barátnőjétől kapta, aki nem tudta kiejteni a nevét. Gyerekkorában maga tanult gitározni és ütőhangszereken játszani, fiatalkorú volt, amikor berlini bárok és táncos szórakozóhelyek zenekaraiban lépett fel. 1943-ban egy gettóba vitték, ahol a Ghetto Swingers nevű zenekarban kellett koncerteznie az SS tisztjei előtt.

Egy évvel később a zenekar tagjait az auschwitzi haláltáborba vitték. Itt az újonnan érkezőknek és a munkába vonulóknak kellett zenélniük. Az amerikaiak 1945-ben felszabadították a lágert, Schumann Németországban maradt, neves német dzsesszmuzsikusokkal lépett fel. 1950-ben családjával kivándorolt Ausztráliába, 4 év múlva hazaköltözött. Der Ghetto-Swinger címmel írt önéletrajzából készült musicalt 2012-ben mutatták be Hamburgban.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések