Közel két évtizede szennyezi egy román húsfeldolgozó üzem a Szamost.
A gyár, mely csupán két kilométerre van a magyar határtól, tisztítás nélkül önti a szennyvizet a Szamosba.
A nyilvánvaló szennyezés ellenére a hatóságok és a magyar kormány se tesz semmit.