Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Hatalmas változás elé néz a svéd migrációs politika

A svédek unortodox módszerekkel próbálkoznak: ezúttal bohócok alkalmazásával próbálják beilleszkedésre bírni a migránsokat. Az afrikai bevándorlók akár cirkuszban is felléphetnek.
Több mint 25 millió koronát – több mint 800 millió forintnak megfelelő összeget – különített el a svéd migrációs hivatal, amit az integrációt elősegítő alternatív módszerekre kívánnak fordítani – derült ki a hivatal által kiadott közleményből. A pénzt többek közt olyan szervezetek kapják majd, mint a Bohócok Határok Nélkül nevű csoport, ami nevettetéssel és játékos programokkal próbálja elősegíteni a migránsok beilleszkedését.

A Bohócok Határok Nélkül nevű szervezet weboldala szerint a csoportfoglalkozásokat a befogadó-központokban szervezik, de a migránsok akár cirkuszban is felléphetnek. “Rávesszük az embereket, hogy újra elkezdjenek élni” – írták.

Az új megközelítés lényege, hogy a bohócok “olyan találkozókat szerveznek, melynek lényege a játék”, így ezek a programok erőteljes közösségépítő jellegűek. A szervezők azt ígérik, hogy ezek a programok segíteni fogják a “harmadik ország béli” bevándorlók integrációját (ez alatt a nem EU-tagállam országokat kell érteni).

A program további támogatottjai a Jämtland-Härjedalen Sportszövetség és a Vöröskereszt. A sportszövetségnek kiutalt összeggel szintén közösségépítő sportprogramokat fognak szervezni, amitől a társadalmi integráció elősegítését várják.

Korábban Svédország próbálkozott már ehhez hasonló alternatív megközelítésekkel – többek között teveparkot hoztak létre Göteborgban, bevallottan migránsok foglalkoztatása céljából. Tekintve, hogy a teveparkot számos kritika érte és sokan rasszistának nevezték a programot, egyelőre nem egyértelmű, hogy az afrikai migránsok cirkuszi fellépése mennyivel fog nagyobb sikert aratni a bevándorláspártiak körében.

Forrás: hidfo.ru

Megjegyzés küldése

1 Megjegyzések

Laslogabi üzenete…
Igen , ez ismerős , Eddig katalán bohocok vittek pénzt , fegyvert informáciokat , Szerbiába , Koszovoba , Etiopiába és bohocok szervezték a menekültközpontban a terroristák mozgatását . Milyen érdekes , csak nem megint terroristák utaztatása lenne a cél különböző országokba ? A bohoc jó jelmez , eddig bevált , amúgy fantasztikus cirkuszi mutatványosok .