Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.



Egészen hihetetlen dologra bukkantak a régészek Egyiptomban

Egy 3700 éves elveszett piramist találtak a régészek Egyiptomban.
A piramisra a 4. dinasztia (i.e. 2613-2494) első uralkodója, Sznofru fáraó tört falú piramisától északra bukkant rá egy egyiptomi régészcsoport Kairótól délre, a dahsúri nekropoliszban. Az új piramis ívelt oldalainak különös formája sokak szerint azért ilyen, mert az ókori Egyiptomban ez volt az első kísérlet egy sima oldalú piramis építésére – írja az Ahram Online.

A most feltárt, 13. dinasztia idején épült piramis a tárca közleménye szerint nagyon jó állapotban maradt fenn. A piramisból egyelőre belső struktúrájának néhány részét, köztük a piramis belsejébe vezető folyosót, egy déli rámpához vezető helyiséget és egy nyugati oldalon fekvő szobát sikerült kiásni. Afifi azonban hangsúlyozta, hogy a feltárási munkálatok folytatódnak.

Az ásatások közben a folyósón rábukkantak egy 15 centiméter széles és 17 centiméter magas alabástrom kőtömbre, amelybe 10 függőleges hieroglifasort véstek. A feliratot még tanulmányozzák a régészek. Előkerült egy gránitgerenda és számos kőtömb is. A szakemberek a maradványok tanulmányozásával igyekeznek meghatározni, hogy melyik uralkodó építtette a piramist - írja az origo.hu.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések