Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A műszaki, mérnöki pályán is keresettek a nők

A Lányok Napja egy országos, interaktív, ingyenes program, amit a Nők a Tudományban Egyesület szervez középiskolás lányoknak. Békés megyében csütörtökön először rendezték meg, mégpedig a megyeszékhelyen, a Csaba Metál Zrt.-nél. A vezérigazgató-helyettest kivéve női vezetők tartottak előadásokat, mutatták be az üzemet a résztvevőknek.
A Lányok Napja a legnagyobb, lányoknak szóló pályaorientációs kezdeményezés, amely sok országra kiterjed, és egész Európában azonos napon rendezik meg, április utolsó csütörtökjén. Csütörtökön különbusszal vitték ki a Csaba Metál Zrt. békéscsabai központjába a programra regisztrált középiskolás lányokat.

Majoros Csaba, a cég vezérigazgató-helyettese elmondta, az öntészetet, a járműgyártást férfi szakmáknak kiáltották ki, de egyre több nő dolgozik náluk ezeken területeken is. A felsőfokú műszaki, mérnöki munkakörökben már munkaerőhiánnyal kell szembesülniük.

– Legutóbbi beruházásainknál, a békéscsabai és a szeghalmi gyártócsarnokoknál egyedi kormánydöntéses támogatást kaptunk, és előírták 155 új munkaerő foglalkoztatását, ebből 24 a felsőfokú végzettségű – emelte ki Majoros Csaba. – Köztük helyük van a hölgyeknek is, említhetem a tervező-, a projekt- és a minőségbiztosítási mérnöki pozíciókat is. Előfordulhat, hogy éppen a most nálunk látogatást tevő diáklányokból kerülnek ki később kollégáink, azért is, amit ma itt láttak, tapasztaltak. A hölgyek sokszor kitartóbbak, mint a férfiak, és a műszaki pályán nagy kitartással lehet előrejutni.

Németh-Kapocsi Katalin, a cég humánpolitikai vezetője kifejtette, náluk nem a nemek, hanem a szakvizsga vagy a diploma alapján választanak, fontos a német és az angol nyelvtudás, a szakmai gyakorlat is, de pályakezdőket is alkalmaznak, ha a szakmai gyakorlatukat náluk töltik. Életpályamodellt is kínálnak a jövő munkavállalóinak.

Rengeteg interaktív program is várta a lányokat az üzemlátogatáson, a gépeknél, érdekességekbe pillanthattak bele, amiről bővebben a Békés Megyei Hírlap pénteki számában olvashat. 

Forrás: beol.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések