Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.



A 2006-os rendőrterrort vizionálja Gyurcsány pártja

Gyurcsány Ferenc pártja Pintér Sándorhoz fordul, mivel véleményük szerint a keddi, Parlament előtti tüntetés alkalmával civil ruhás „kidobóemberek” lökdösték és provokálták a tüntetőket. A DK szerint ÁVH-s módszereket alkalmazott a rendőrég.
Mint a DK közleményében fogalmaz, kedd este több ezer ember tüntetett a CEU bezáratása ellen. A tüntetők egy része később a Parlament elé vonult, ahol azzal kellett szembenézniük, hogy nem csak egyenruhában és láthatósági mellényben lévő rendőrök, hanem civil ruhás kidobóemberek is farkasszemet néznek velük. A civil ruhások a rendőröktől nem zavartatva lökdösni és provokálni kezdték a tömeget. Amikor több tüntető is azt kérdezte a rendőröktől, hogy kik ezek az emberek, a férfiak zavartalanul távozhattak a rendőrsorfalon keresztül. Közben a Magyar Nemzet úgy értesült, hogy rendőrök keresték fel az otthonában a tüntetés egyik szervezőjét.

A Demokratikus Koalíció arról ír, Pintér Sándor belügyminiszterhez fordulnak, mivel tudni akarják, miért lökdöshették az alkotmányos jogukkal élő magyar állampolgárokat a parlamentnél lévő civil ruhás rendőrök.

Mi állt a parancsban: a békés tüntetés megzavarása és a tüntetők provokációja?

– teszik fel a kérdést hozzátéve, utóbbi nem csak a pártállami diktatúrában, hanem az Orbán Viktor által példaképnek tekintett illiberális diktatúrákban is mindennapos gyakorlat. A DK szerint történelmi szégyen, hogy szintén az ÁVH eszköztárát idézi a tüntetés szervezőinek rendőri felkeresése. Sok embert kell majd felelősségre vonni a 2018-as rendszerváltás után.

A A 2006-os rendőrterrort vizionálja Gyurcsány pártja bejegyzés először a PestiSrácok jelent meg.

Forrás: pestisracok.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések