A Jászberényi Járásbíróság a napokban megtartott tárgyaláson jogerősen bűnösnek mondott ki egy büntetett előéletű, 61 éves férfit.
A jászszentandrási vádlottat robbanóanyaggal visszaélés bűntette miatt 1 év 11 hónap – felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélték, illetve kötelezték a felmerült 231 ezer 472 forint bűnügyi költség megfizetésére. A jogerősen megállapított tényállás lényege, hogy – az egyébként kóros elmeállapotú – vádlott a jászszentandrási lakásán évekig engedély nélkül tartott elrejtve két magyar gyártmányú aknavető gránátot, melyek működőképes TNT-robbanóanyagot tartalmaztak – tájékoztatta honlapunkat a Szolnoki Törvényszék sajtóosztálya.
Az ügy előzménye, hogy a férfi 2015. október 28-án úgy határoz, hogy a birtokában illegálisan tartott egyik aknavető gránátot beviszi a Jászberényi Rendőrkapitányságra, azt állítva, hogy azt egy ismerőse portájáról hozta azt el. A nagy riadalomban a rendőrség épületét azon nyomban ki is ürítették, a férfi ellen pedig eljárást indítottak.
Forrás: szoljon.hu
0 Megjegyzések