„Amit a sors elvett tőlünk az előző fordulókban, azt ma visszakaptuk”

A labdarúgó megyei első osztály vasárnapi játéknapjának eredményei és az edzők nyilatkozatai.
Hajdúszoboszlói SE–Polgári VSE 1–0 (1–0)
70 néző. Vezette: Tóth Sz. (Seres L., Gyarmati I.)

Hajdúszoboszló: Csobán I. – László R., Tóth Z., Kovács Gy.(Csuka T.), Kálmán Z.(Szabó B.), Pap L.(Galgóczi P.), Éder G., Szabó M.(Butor Cs.), Pataki P., Kereki M.(Mezei M.), Pintér P.(Mester M.) Edző: Sarkadi Zoltán.

Polgár: Kovács Zs. – Tóth K., Áfra T., Tóth M.(Polonkai L.), Molnár D., Csorba T., Nagy M., Bolgár D., Visegrádi D., Vincze Cs.(Pöstényi I.), Szitai Z. Edző: Szőke Ferenc.

Gól: Pap L. Jók: Tóth Z., Pintér P., illetve Kovács Zs. a mezőny a legjobbja, Bolgár D., Visegrádi D., Szitai Z. Ifi: 10–0.

Sarkadi Zoltán: – Saját magunk dolgát nehezítettük meg a kihagyott helyzetekkel. Jövőhéten lehet javítani a helyzetkihasználást.

Szőke Ferenc: – A vereségünk ellenére jól játszott a csapat, nagyon jól szűkítették a területet. Az ellenfél indításokkal próbálkozott és ezzel az egy góllal megnyerték sajnos a mérkőzést. Gratulálunk a Szoboszlónak és további sok sikert kívánunk nekik!

Hajdúsámsoni T.T.I.SZ.E.–Hajdúdorog SE 2–2 (0–1)
150 néző. Vezette: Tóth T. (Katona D., Butt T.)

Hajdúsámson: Bíró T. – Bacskai A.(Biri B.), Mertin L., Halász Z., Molnár Á., Mertin D., Béke F., Kubán Z., Szabó B., Dávid T., Csurka Sz. Edző: Halász Zoltán.

Hajdúdorog: Tóth Z. – Iván K., Dálnoki Zs., Oláh T.(Pálóczi T.), Juhász T., Balla K.(Pogácsás B.), Gurbán A., Kiss A., Papp J.(Szabó Z.), Máthé I., Franczel P.(Francel R.) Edző: Juhász Bertalan.

Gól: Mertin D., Dávid T., illetve Dálnoki Zs., Pogácsás B. Jók: Mindenki. Kiállítva: Halász Z., Kubán Z., illetve Dálnoki Zs. Ifi: 4–0.

Halász Zoltán: – Az első játékrészben remekül játszottunk, sok helyzetet dolgoztunk ki, de a gyenge helyzetkihasználásunk miatt mégis a vendégek vonulhattak előnnyel a szünetre. A második félidőben sokat tettünk azért, hogy megfordítsuk a mérkőzést, ez sikerült is, de a mélyen tisztelt játékvezetői hármas fantasztikus ténykedése miatt ma két pontot, jövőhétre pedig öt ember vesztettünk. Köszönjük!

Juhász Bertalan: – Később nyilatkozik.

Debreceni EAC–Derecskei LSE 3–1 (1–0)
150 néző. Vezette: Kovács Á. (Péterfi D., Szűcs L.)

Debrecen: Sáfár P. – Ozsváth J., Sós D., Balás V.(Szarka J.), Ménes M., Csörgő K., Révai Z.(Kökényesi Á.), Sütő B.(Molnár M.), Kincses D., Simonka R., Vékei N.(Posta N.) Edző: Sáfár László.

Derecske: Nógrádi I. – Vadász I., Magyar B.(Fekete B.), Alimán J., Papp Á., Burkus D., Szilágyi M., Gali V., Okos T., Kiss S., Kovács B.(Trembeczki M.) Edző: Szép Sándor.

Gól: Ménes M., Csörgő K., Kincses D., illetve Fekete B. Jók: Kincses D., illetve Kiss S., Burkus D., Trembeczki M., Alimán J. Ifi: 4–2.

Sáfár László: – A három pont véleményem szerint jó helyre került. A mérkőzésnek voltak nehéz periódusai számunkra, de maximálisan magunknak köszönhetjük, de a leglényegesebb az, hogy a győzelem meg van.

Szép Sándor: – Úgy gondolom, hogy mezőnyben jobb volt a DEAC, de lelkesedéssel pótoltuk ezt a hátrányt. Végig partiban voltunk az egyik bajnokesélyes otthonában, ezért csak gratulálni tudok a csapatomnak, de a mai meccsben ennyi volt.

Sárrétudvari KSE–Téglási VSE 2–1 (1–1)
250 néző. Vezette: Dobi Zs. (Tiszai B., Csiszár K.)

Sárrétudvari: Kiss B. – Rozsik K., Szűcs P., Vass Á., Kelemen L., Tóth N., Füleki B., Szabó T.(Vass A.), Gál M.(Tiszai G.), Bogár M., Nagy T. Edző: Bodó Lajos.

Téglás: Nagy Cs. – Nagy A., Nagy J., Danó H., Lakatos F., Kiss J., Csapó A., Lovas M.(Mészáros N..), Pelles T., Deák D., Danó Zs. Edző: Szabó Imre.

Gól: Füleki B. (2), illetve Lakatos F. Jók: Vass Á., Bogár M., illetve Nagy Cs., Deák D., Nagy A., Kiss J., Lakatos F., Mészáros N. Ifi: 5–3.

Bodó Lajos: – Az előző két fordulóban nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy sikeresek legyünk, most ez a pici meg volt. A mai meccsen mélyen tudásunk alatt teljesítettünk, ennek ellenére büszke vagyok a fiúkra, mert gyenge játékkal is nyerni tudtunk, a hősiesen küzdő, kiesés ellen harcoló téglási alakulat ellen. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, a Téglásiaknak is a jó játékukhoz és az Ifi csapatunknak is az újabb sikerhez! Örülök annak is, hogy több olyan játékosom is szerepet kapott kezdőként, akik korábban vagy az ifiben, vagy a cserepadon kaptak szerepet. Jó az „öreg” a háznál (Füleki Béla). A továbbiakban sokkal jobban kell játszanunk, hogy eredményesek tudjunk lenni.

Szabó Imre: – Az első félidőben remekül játszottunk, több gólszerzési lehetőséget is elpuskáztunk. A második félidőben a kényszerű csere és a sérülés miatt az ellenfelünk sokkal többet birtokolta a labdát, több lehetősége volt a gólszerzésre, mégis bosszantó, hogy egy szöglet után kaptuk a vereséghez vezető gólt.

Kabai Meteorit SE–DASE 4–3 (0–1)
100 néző. Vezette: Török Z. (Nyilas Z., Árva A.)

Kaba: Biás P.(Jónás B.) – Jeges Z., Almási Z.(Sarkadi A.), Németi M.(Szücs G.), Plókai G.(Tamás M.), Kovács M.(Lázár R.), Szabó B.(Kozma L.), Kállai D.(Kremiczki F.), Czidor R., Kiss R., Karika M. Edző: Kiss Lajos.

Debrecen: Kiss L. – Rácz N., Pálmai Cs., Pázmándi D.(Horváth P.), Szalóczi Z.(Jeney D.),Varga V., Faragó Á., Dobos Á.(Nahhas R.), Kovács M., Molnár B., Pazonyi A. Edző: Dér István.

Gól: Kovács M., Kremiczki F. (2), Tamás M., illetve Szalóczi Z., Kovács M., Molnár B. Jók: Mindenki, Karika M. a mezőny legjobbja, illetve senki.

Kiss Lajos: – Nem játszottuk rosszul már az első félidőben sem, de lehetőségeinket kihasználatlanul hagytuk. A szünetben igyekeztünk rendezni a sorokat, jól is kezdtük a második félidőt, hiszen egy perc elteltével egyenlítettünk. Aztán két egyéni hiba már-már megpecsételte a sorsunkat, de a csapat küzdeni tudása és hite a győzelemben eredményre vezetett, amit a sors elvett tőlünk az előző fordulókban, azt ma visszakaptuk. Köszönjük azoknak a kabai szurkolóknak, akik két gólos vendég vezetésnél is biztattak minket, akik pedig nem, azok szégyelljék magukat! Plókai Misinek a jól előkészített pályát köszönjük! Hajrá Kaba!

Dér István: – Elszenvedtük a futball egyik örök törvényét, a két gólos előny az egyik legrosszabb, mivel képesek voltunk túlzottan is megnyugodni, míg az ellenfél folyamatosan magas hőfokon égett. Ennek meg is lett az eredménye, de nem csüggedünk, dolgozunk tovább.

Görbeházi K.S.E.–Nyíracsád Petőfi SE 3–3 (0–2)
80 néző. Vezette: Tatár I.(Pocsai G., Szilágyi Gy.)

Görbeháza: Nagy Cs. – Besenyő P., Toronyai L., Varga B. (Molnár D.), Hajdu R., Fülöp A. (Tóth P.), Fábián Sz. (Kiss S.), Ilyés Z., Pók D., Nyakas R., Ronkovics T. (Siket Gy.) Edző: Szolnoki Attila.

Nyíracsád: Milák A. – Balogh L., Tóth Á., Sebők A., Bilda J., Kovács M. (Balogh T.), Jakab N., Gugg K., Csecsődi I., Balogh T., Dobrai G. Edző: Patalenszki József.

Gól: Nyakas R., Siket Gy., Besenyő P., illetve Balogh T. (2), Gugg K. Jók: Pók D., Besenyő P., Ilyés Z., illetve az egész csapat, Jakab N. a mezőny legjobbja. Ifi: 5–1.

Csikós László: – Saját hibáink után az ellenfél egyszer vezetett 2-0-ra, majd 3-1-re is, de az utolsó pillanatban sikerült egyenlítenünk. Ezért mondhatjuk, hogy egy küzdelmes mérkőzést játszottunk, egy olyan csapat ellen, akit illet volna megvernünk, de a végén örülhettünk az egy pontnak is.

Patalenszki József: – Sajnos egy mérkőzésen tizenkét ember ellen nem lehetett nyerni - írja a haon.hu.