Női vízilabda Euroliga - A Dunaújváros háromgólos hátrányba került

Vereséggel kezdte a Dunaújváros a Sabadell elleni párharcát a női vízilabda Euroliga negyeddöntőjében: a szombati hazai nyitányon a magyar együttes 12-9-re maradt alul a címvédő spanyol riválissal szemben.
Eredmény, Euroliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - Sabadell(spanyol) 9-12 (4-1, 0-2, 4-8, 1-1)
a dunaújvárosi góldobók: Garda 3, Gurisatti 2, Szilágyi, Vályi V., Somhegyi, Mchunu 1-1

Remekül kezdett a magyar csapat, amely 3-0-ra, majd 4-1-re húzott el esélyesebb ellenfelétől. Az erőviszonyok azonban a harmadik negyedtől érvényre jutottak: a Sabadell előbb egyenlített, majd 5-5 után 11-7-re meglépett az újvárosiaktól. A vendéglátók a hajrában kissé közelebb kerültek a spanyolokhoz, akik azonban számukra így is megnyugtató helyzetből, háromgólos előny birtokában várhatják a március 11-i visszavágót.

A párharcok győztesei az Euroliga négyes döntőjében, vesztesei pedig a LEN Kupa négyes döntőjében folytathatják szereplésüket.