Több könyvelő is arról tájékoztatta a Napi.hu-t, hogy áll az Ügyfélkapu, és ezért nem tudják feltölteni azokat a dokumentumokat, amiket hétfő éjféli határidővel kellene beadni.
A cégeknek, köztük az egyéni vállalkozásoknak is ma kell leadniuk a havi áfabevallásukat. A lapnak panaszkodó könyvelők között volt olyan, aki egyáltalán nem tudott belépni, de volt, aki többszöri próbálkozás után végül sikerrel járt.
Az ugyfelkapu.magyarorszag.hu-n annyi olvasható, hogy az Ügyfélkapun és a kapcsolódó szolgáltatásokban (ügyfélkapus belépés, dokumentumküldés, dokumentumfogadás, azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítés) átmenetileg fennakadások vannak, de már dolgoznak a hiba elhárításán.
A cikkből az is kiderül, hogy mivel általában karbantartás után szokott fennakadás lenni, és szerdán illetve csütörtökön az oldalon közzétett közlemény szerint karbantartás lesz. A könyvelők attól tartanak, hogy jövő hétfőn is fennakadások lesznek emiatt.
0 Megjegyzések