Drámai meccsen diadalmaskodtak.
Kamerun Egyiptommal csapott össze az Afrikai Nemzetek Kupája döntőjében, és a finálé drámai küzdelmet hozott.
A 22. percben az egyiptomiak szerezték meg a vezetést az Arsenal középpályása, Mohamed Elneny révén, aki egy szép összjáték után éles szögből lőtt a kapuba.
A kapott gól után a hátrányban lévő Kamerun megpróbálta irányítani a találkozót, többet volt náluk a labda és egyre nagyobb nyomást helyeztek az ellenfélre, de az első játékrészben nem sikerült egyenlíteniük.
Fordulás után azonban megtört a jég, az 59. percben N'Koulou csúsztatott szépen egy beívelést követően, ezzel egalizált csapata.
Már mindenki a hosszabbítást várta, amikor a rendes játékidő utolsó másodperceiben jött a dráma, a csereként beállt Aboubakar kihasználta az egyiptomi védők hibáját, és szép mozdulattal a kapuba lőtt, ezzel megnyerte a trófeát Kamerunnak.
Az afrikai ország ötödik alkalommal diadalmaskodott a tornán, legutóbb 2002-ben ünnepelhettek. Sikerükkel kivívták a jogot a nyári, oroszországi Konföderációs Kupán való részvételre is.
Forrás: goal.com

0 Megjegyzések