Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Brexit: Sokkoló hírt közölt kormányforrásokra hivatkozva a Telegraph az Angliában dolgozó magyarok számára

Akár már márciustól felfüggesztheti a brit kormány az Európai Unión belüli szabad mozgás jogát – legalábbis az „újonnan érkezett” Európai Uniós állampolgárok számára. Erről írt brit kormányforrásokra hivatkozva a Telegraph című brit lap.
Theresa May brit miniszterelnök már attól a márciusi naptól fogva korlátozhatja egyes Európai Uniós polgárok belépését Nagy-Britanniába, amikor hivatalosan is bejelenti, hogy országa megkezdi az Európai Unióból történő kilépési tárgyalásokat.

A kilépés kezdetén az „új EU-migránsok” szabad mozgását korlátoznák – azaz nekik már nem lenne joguk automatikusan állandó letelepedési jogot szerezniük az Egyesült Királyságban – erről értesült brit kormányforrásokból a Telegraph című lap.

Az „új érkezőkre” a brit kilépéstől kezdve korlátozások vonatkoznának, így például vízumért kellene folyamodniuk és korlátoznák a szociális segélyekhez való hozzáférésüket is.

A Telegraph szerint May várhatóan azt mondja, hogy a bejelentés dátuma előtt érkezett EU-migránsok jogait tiszteletben tartják, ha az Európai Unió más országaiban élő brit állampolgárok jogai sem csorbulnak. Az utóbbi időben azonban már többször előfordult, hogy évtizedek óta brit földön élő, sőt brit családi kötelékekkel rendelkező európaiakat értesítettek a hatóságok, hogy valószínűleg el kell hagyniuk az országot.

Ha érdekesnek találtad a bejegyzés, kérjük oszd meg, hogy másokhoz is eljusson!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések