Többen megcsodálják a Nagyállomás aluljárója nyolcadik vágány alatt lévő része falából előbuggyanó megfagyott vízesést. A „természeti” jelenséget kordonnal kerítették körbe, a kövezeten kőzúzalék van.
Mint azt a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóságától kérdéseinkre kapott válaszból kiderül, január 10-én a debreceni állomáson, a 7–8-as peron alatt csőtörés következtében a víz az aluljáróba folyt.
A vezetékszakasz cseréjét, a feltárást követően, az időjárás függvényében lehet elvégezni. Addig a terület a balesetveszély elhárítása céljából lezárva marad.
Akkora látványosság nem lesz belőle, mint mondjuk a szétfagyott borsodi víztoronyból, de aki a kicsit nem becsüli…
Forrás
Forrás
