Szálló por - Debrecenben elrendelték a riasztási fokozatot

Debrecen polgármestere kedden elrendelte a szmogriadó riasztási fokozatát a város közigazgatási területére.
Papp László közleménye szerint a légszennyezettség romlása miatt a városban tilos a kerti hulladék - avar, fanyesedék - és a lábon álló növényzet - például a tarló - nyíltszíni égetése. 

A polgármester felkérte a lakosságot, hogy a szabadban tartózkodjanak a nyíltszíni tűzgyújtástól, és autó helyett inkább tömegközlekedéssel utazzanak. Kérte tovább, hogy fűtésnél a szilárd tüzelés helyett a gáztüzelést részesítsék előnyben.

MTI

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!