Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

Három Bárka-díj talált gazdára az ünnepi esten

Ünnepi Bárka-estet tartottak hétfőn Békéscsabán a Sík Ferenc Kamaraszínházban, melyen gazdára találtak a 2016-os Bárka-díjak: jutalmazták Acsai Roland költő, író, Kolozsi Orsolya kritikus, illetve Szil Ágnes író, kritikus munkásságát.
— Három szerepe van az ünnepi Bárka-estnek – mondta lapunknak dr. Elek Tibor főszerkesztő. Egyrészt értékelik az irodalmi, művészeti és társadalomtudományi folyóirat előző évi számait, a programokat és a rendezvényeket, másrészt ismertetik a közönség elé tárva a legfrissebb számot, harmadrészt pedig jutalmakat adnak át, illetve a Bárka-díjasokkal nemcsak beszélgetnek, hanem fel is olvasnak alkotásaikból – így volt ez hétfőn este is.

— Tavaly ilyenkor azt mondtam, hogy a Bárka a történetének a csúcsára ért – folytatta dr. Elek Tibor. Hozzátette, hogy 2015-ben a folyóirat számai egyenletesen magas színvonalat képviseltek, ezért az előző évre azt a célt tűzték ki, hogy ezt a minőséget megtartsák. A főszerkesztő szerint ez sikerült is. Különösen fontos volt az '56-os emlékszám, melyben a 60 évvel ezelőtti forradalom és szabadságharc eseményeit dolgozták fel.

— A műhely tevékenysége azonban a folyóirat kiadásánál jelentősen több – fogalmazott. Elmondta, a Bárka online felülete továbbra is működik, a művészetek iránt érdeklődők ott még több alkotást, információt olvashatnak. Emellett programok, rendezvények színesítik a Bárka tevékenységét. Ezen túlmenően nemcsak az országhatáron belül, hanem azon kívül is bemutatták az előző évben a folyóiratot, valamint rendhagyó irodalmi órákat tartottak a fiataloknak.

— Nagyon fontos a kezdetektől fogva, hogy a Bárka különböző irányvonalak, stílusok legjavának a gyűjtőhelye, és nemcsak irodalmi, hanem művészeti és társadalomtudományi folyóirat – ecsetelte. A főszerkesztő kiemelte, hogy egyetemes magyar kultúrában gondolkodnak, és hogy az anyaország határain belüli és azon túli kortárs alkotóknak is bemutatkozási, publikációs lehetőséget teremtenek, valamint fiatalokat is a pályára segítenek.

— A Bárka-díjakkal azokat ismerik el, akik már évek óta együttműködnek a folyóirattal, akiknek már számos műve jelent meg, illetve akik az előző esztendőben is több alkalommal gazdagították azt – magyarázta dr. Elek Tibor, hogy milyen szempontok alapján találnak gazdára évről évre a jutalmak.

Forrás: beol.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések