A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,78 pontos, 0,02 százalékos csökkenéssel, 32 966,42 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 10,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Stefán Krisztián, a Raiffeisen Bank üzletkötője az M1 aktuális csatornán elmondta: a BUX alig mozdult, enyhe mínuszban zárt, de ezzel felülteljesítő volt a régióban.
A nap nyertese a Mol lett, az OTP elmozdulás nélkül fejezte be a napot, míg a Richter és a Magyar Telekom mínuszban zárt - tette hozzá.
A Mol 180 forinttal, 0,86 százalékkal 21 000 forintra erősödött, 3,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára nem változott, 8760 forintot ért, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,59 százalékkal 509 forintra csökkent, forgalma 1,2 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 48 forinttal, 0,74 százalékkal 6403 forintra esett, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1963,59 ponton zárt csütörtökön, ez 5,16 pontos, 0,26 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
mti

0 Megjegyzések