Az Előre II. nyerte az edzőmérkőzést

Az újév első hivatalos tesztmérkőzését vívta kedden este a Kórház utcai műfüves pályán a két Békés megyei NB III-as együttes.
Békéscsaba 1912 Előre II.—Várfürdő-Gyulai Termál FC 3—0 (1—0)
Labdarúgás Felkészülési-mérkőzés, Békéscsaba, Kórház utca, műfüves pálya, 50 néző. V.: Hanyecz. Békéscsaba: Baráth — Vozár, Láza, Kmetykó, Zahorán — Kun, Birtalan, Mácsai, Tóth G. — Molnár R., Konyecsni. Játszott még: Kovács F., Malkócs. Edző: Szenti Zoltán. Gyula: Harman — Juhász N., Paulik, Szántó, Bogdán — Burai, Sipos, Tövisháti — Okos, Balogh M., Gábor-Lukács. Játszott még: Krnács, Styecz, Katona Gy., Nagy G., Huszár, Katona G., Jimoh, Hrabovszki, Juhász S. Vezetőedző: Oláh Ferenc. 
G.: Birtalan a 45., Tóth G. a 72., Malkócs a 84. percben.

A házigazdák az első félidő utolsó percében szerzett vezető találatukhoz a második játékrészben újabb kettőt tettek és végül magabiztosan győzték le a gyulai együttest.

Az első félidő jó részében nem forogtak veszélyben a kapuk, de a nagy kedvvel játszó Kun László és Konyecsni Zoltán többször is zavart keltett a vendég védelemben. Egészen biztosan az időjárás is közrejátszott, de mindkét fél meglepően jó iramot diktált és izgalmas, fordulatos, jó mérkőzés kerekedett. Az első játékrész végén aztán eredménnyel zárult a hazaiak erőfeszítése, hiszen egy jól eltalált sarokrúgás után Birtalan bólintott Harman kapus hálójába, 1—0.

A második félidőre Oláh Ferenc gyakorlatilag sort cserélt, mivel az összes próbázót szerette volna játék közben is látni. A hazaiak ott folytatták, ahol abbahagyták, a 72. percben egy mintaszerű kiugratás után Tóth G. helyezett a gyulai kapuba, 2—0. A 84. percben a csereként beállt Malkócs, mintegy hat méterről higgadtan helyezett a kapuba, beállítva ezzel a 3—0-ás végeredményt.

Szenti Zoltán: — Megmondom őszintén, hogy a felkészülés ezen szakaszában nem vártuk ezt a meglepően jó futballt — különösen úgy, hogy nem nagyon volt cserelehetőségem — tekintettel arra, hogy holnap Szolnokon játszik az első csapat, így nem kaptam visszajátszót. Úgy néz ki, hogy a fiatalok kezdenek felnőni a feladathoz. A héten még lesz egy mérkőzésünk, pénteken a Méhkerék csapatát fogadjuk és remélem, hogy azok a srácok akik visszajöttek az ifiből és azok is, akik már nálam voltak megtalálják a helyüket. Bízom benne, hogy az első csapattól is rendszeresen számíthatok majd segítségre, ezáltal meg tudjuk majd valósítani, hogy legyen NB III-as csapatunk jövőre is.

Oláh Ferenc: — Sok próbázónk van, ezért is cseréltünk kilencszer, hogy mindenkit megnézhessek, gyakorlatilag két külön sor játszott. Az első félidő teljesítményével elégedett voltam, a második játékrészben mutatottal azonban nem. Nyilván tapasztalatszerzés ilyenkor a legfőbb cél, hiszen jó egy hét munka áll még csak mögöttünk. Számomra is sok minden újdonság, meg kell ismernem mindenkit. Csalódás, hogy kikaptunk, de ebből még túl sok következtetést nem lehet levonni. A keretünk még közel sem végleges, lesz olyan próbázó, akinek megköszönjük a részvételt, de olyan is, akit megpróbálunk marasztalni. Szeretnénk még igazolni, de nagyon nehéz télen potenciális jelöltet találni, viszont bízom magunkban, mert hosszú még az átigazolási időszak.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi
Támogassa munkánkat!