Hirdessen itt

Sportlövő-vb: jól állnak az első nap után a férfi futócéllövők

Boros László az ötödik, míg a magyar csapat a harmadik helyről várja a szerdai folytatást a férfi futócéllövők 30+30-as számának első napját követően a csangvoni sportlövő-világbajnokságon, melyen Tátrai Miklós az 52. helyen végzett szabadpisztolyban.
A vb harmadik versenynapján a női légpisztoly volt az egyetlen olimpiai szám, ez nem sikerült jól a magyaroknak. A férfi futócéllövők viszont jól szerepeltek, Boros mindössze három körrel marad el az éllovas orosz Azarenkótól, de Sike József és Tasi Tamás is csak néggyel, így még mindhármuknak reális éremszerzési esélyei maradtak a 30 gyors lövéses szakaszra.

Csapatban öt körre van a magyar trió az éllovas orosztól és mindössze egyre a második svédtől.

A férfi pisztolyosok 50 méteres száma Rióban még programban volt, Tokióban viszont már nem lesz. A mezőny egyetlen magyarja, Tátrai Miklós 534 körrel fejezte be a 60 lövést, s 52. lett ezzel.

Női légpisztolyban nem volt magyar döntős, így olimpiai kvótás sem. Sike Renáta a 38., Csonka Zsófia a 47., míg Major Veronika a 78. pozícióban zárt, csapatuk pedig a 16. lett.