Egyetemi-főiskolai kajak-kenu vb: öt magyar érem 1000 méteren

Öt magyar egység nyert érmet a Szolnokon zajló egyetemi és főiskolai kajak-kenu világbajnokság 1000 méteres versenyszámaiban szombaton.
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a férfiak mezőnyében kenu egyesben Dóri Bence Balázs, kajak kettesben a Béke Kornél, Gál Péter István egység győzött. Kenu kettesben a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó a lengyel hajóval holtversenyben lett első.

Kajak egyesben Doba Richárd Alfréd a második, kenu négyesben a magyar hajó a harmadik helyen zárta a döntőt.

A verseny vasárnapi zárónapján 22 döntőt rendeznek 500-, illetve 200 méteren.

Az egyetemi és főiskolai vb-n 21 ország több mint 300 sportolója áll rajthoz, a magyar színeket 39 versenyző képviseli.